Skip to Main Content

Elected Officials

CROSS COUNTY ELECTED OFFICIALS
County Judge
Lynn Blake
County Clerk
Mary Beth Sanders
Circuit Clerk
Rhonda Sullivan
County Treasurer
Peg Hess
County Sheriff
David West
County Collector
Kristy Davis
County Assessor
Sherri Williams

 

CROSS COUNTY JUSTICES OF THE PEACE
JP District #1
Amy Imboden
JP District #2
John (Kyle) Wilson
JP District #3
Anthony Jarrett
JP District #4
Glenda Vance
JP District #5
Gloria Aldridge
JP District #6
Kevin Jumper
JP District #7
Carl Loewer
JP District #8
Jerry Rushing
JP District #9
Scott May
The Quorum Court meetings are usually held on the third Monday of each month unless that day is a holiday or for other valid reasons, in which case, the meeting will be rescheduled and announced to the public on this website and on radio station KWYN AM-1400 in Wynne. Refer to the Calendar on this site to find any changes to the regular meetings.

Click Maps of Quorum Court Districts to view maps of the Justice of the Peace Districts.

 

CROSS COUNTY CONSTABLES
Township District #1
Chris Bouland
Township District #2
Logan Morris
Township District #3
Josh Orman

 

CROSS COUNTY STATE SENATORS
(Click name to send Email)
Senate District 10
Email to Senator Ronald Caldwell
 

 

CROSS COUNTY STATE REPRESENTATIVES
(Click name to send Email)
House District 49
Email to Representative Steve Hollowell
House District 50
Email to Representative Milton Nicks, Jr.

 

SCHOOL BOARD MEMBERS
WYNNE SCHOOL DISTRICT #9
School Zone #1
Term Expires 2026
Teresa Dallas
School Zone #2
Term Expires 2027
Spencer Parker
School Zone #3
Term Expires 2024
Stacie Schlenker
School Zone #4
Term Expires 2023
Neall Jackson
School Zone #5
Term Expires 2025
Shannon Hobbs
For Zone Maps, go to the Link to Wynne Public Schools Website Website

 

CROSS COUNTY SCHOOL DISTRICT #7
School Zone #1
Dennis Stevenson
School Zone #2
Derek Wood
School Zone #3
Dewayne Cameron
School Zone #4
Shane Bell
School Zone #5
Steve Stricklin
School Zone #6
Joan Ball
School Zone #7
Craig T. Walker